Boğsak Koyu Mersin

Boğsak Koyu Mersin

Boğsak Koyu, Mersin Taşucu’na 8 kilometre ve Mersin Merkez’e de 102 km. uzaklıktadır.

Boğsak Koyu, Taşucu’nun Boğsak Köyü’nün plajıdır. İncekumu ve küçük çakıl taşları bulunan bu kumsal mavi bayraklı denizi ile tertemiz bir havaya sahiptir. Koyu’n tam karşısında bulunan Boğsak Adası doğal bir dalgakıran olması nedeniyle çok rüzgar olmamakla birlikte dalgalı deniz de olmamaktadır.

Boğsak Koyu’nun bulunduğu plaj kamping için oldukça elverişli bir yerdir. Koyda bungalov evlerde bulunmakta ve sezonluk veya günlük olarak kiralanabilmektedir. Bungalov ahşap evlerin günlük fiyatları 2 kişi için ortalama 150-250 TL arası değişmektedir.

Boğsak Koyu, özellikle çocuklu aileler için plajın kumsal olması ve yaklaşık 5 metrelik mesafenin de sığ olmasından dolayı çocuklar rahatça denize girebilir ve kumsalda oyun oynayabilirler.

Boğsak Koyu’nda su sporu sevenler için iki tane dalış okulu vardır. Dalış tecrübesi olmayanlara deneme dalışları da yaptıran bu dalış okulları Cmas ve Padi onaylı dalış nevşehir escort eğitimleri de vermektedir. Bu okullarda dalgıçlık eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar dalış brövesi almaya hak kazanırlar. Dalış tekneleri yaz sezonunda her gün sabah hareket etmektedir. Eğer ki; Boğsak’ta dalış yapmayı düşünüyorsanız yoğunluktan dolayı önceden rezervasyon yaptırmanız önemlidir.

Bunlara da bakabilirsiniz: 

Bunlara bakabilirsiniz:

Leave a Comment