Tekne Bakım Onarım

Tekne veya Yat Bakım Onarım

 

Genel olarak tüm yat ve teknelerde sezon başlamadan önce yapılması gereken periyodik bakımlar vardır. Bunlar tekne ekipmanlarının ve teknenin ömrünü uzatacağı gibi uzun vadede de oldukça ekonomi yapmanıza yardımcı olacak; ayrıca seyir esnasında denizde kalmanızı da önleyecektir.

Teknelerde gelen olarak yıllık makine, jeneratör, su pompaları, klimalar gibi mekanik aksamlar ile elektronik cihazlar, marangoz, boyacı, döşemeci ve bir çok hususta yardıma ve iş gücüne ihtiyacınız olacaktır.

Uygulamada tüm yatlar iki yılda bir karaya çekilerek kara sörvey kontrolüne hazırlanır. Boya, tutya değişimleri, su altı kesimi tamir ve bakımları bu sürede yapılır. Ardından tekrar denizde deniz sörvey kontrolünden geçirilir ve denize elverişlik belgesi alır. Bu sürede tüm teknelerin bakımlarının ve eksiklerinin tamamlanması esastır. Masraftan kaçarak periyodik bakımları yaptırmamak mutlaka sezon içersinde sorunlarla karşılaşmanıza neden olacak ve bu da denizde karşılaşmak istemediğimiz bir durum olduğu gibi aynı zamanda da bakım ve tamir maliyetlerini arttıran bir süreç olacaktır.

Teknelerde sizlere verebileceğimiz teknik servis hizmetlerimiz:

Ahşap İşçiliği (Marangozluk)

Tüm teknelerde yapısına göre mutlaka ahşap az ya da çok kullanılır. Bu geleneksel guletler de yatın tamamını da kapsar. Bu bağlamda gerek sıfırdan yat imalatı gerekse mevcut yatlarda çürük yerlerim tamiri, değişimi, güverte tik bakım, onarım ve tamirleri uzmanlaştığımız alanların başındadır.

Makine ve Yardımcı Elemanlar Bakımı

Tüm motorlu teknelerde en az bir ana makine ve yardımcı elemanlar ve teknenin özelliklerine bağlı bir çok pompa, ısıtma, soğutma elemanları, aydınlatma devreleri ve jeneratörler bulunur. Tüm bunların zamanında periyodik bakımı yapılmalı ve yaza hazır bir şekilde sağlam ve çalışır halde tutulmalıdır. Tüm bunların organizasyonu ve gerekli hallerde tamirleri tarafımızdan anlaşmalı servis güvencesiyle ve uzman kadrosuyla en ekonomik şartlarda yapılır.

Elektrik Devreleri Bakım ve Onarımı

Yatlarda bulunan tüm elektrik ve elektronik devreler zaman içersinde deniz ortanımdan kaynaklanan çok kuvvetli yıpranmaya ve oksitlenmeye maruz kalırlar. Tüm bunların gerek önlenmesi gerekse arıza hallerinde bakım ve tamirlerinin yapılması uzman teknisyenlerce yapılmalıdır. Ayrıca klima devreleri bakım ve onarımları da yine anlaşmalı ekiplerimizce ve ekonomik şekillerde yapılmaktadır.

Döşeme

Yat döşemesi özellikle deniz ve bol güneşe maruz kalan alanlarda özellikli malzemelerden hazırlanmalıdır. Bunların hazırlanışında da kaliteli işçilik uygulanmalıdır. Bu bağlamda sizlere tecrübe ve bilgilerine dayanarak en iyiyi ve kaliteliyi en ekonomik şartlarda sunacağız.

Temiz ve Pis Su Tesisatı

Tüm yatlarda kullanılan tüm tesisatlar konusunda uzman kişilerce ve en kaliteli malzemelerle doğru tekniklerle yapılmalıdır. Aksi takdirde sonradan maliyeti ve işçilikli yüksek sorunlara yol açabilir. Bu bağlamda uzman teknik ekibimiz çalışmış olduğumuz firmalardan malzeme temin ederek sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır.

Kışlık yat bakım, onarım, yenilemelerde Türkiye bölge ülkelere göre oldukça ekonomik ve avantajlı konumdadır. Coğrafyanın verdiği avantajlarla sektör bölgede hızla yükselmekte ve kendine duyulan güvenle hizmetlerini aksatmaksızın sürdürmektedir.

Ayrıca Türkiye deki marinalar da en az Avrupa standartlarında ve üzerindedir. Bunu yanı sıra daha ekonomiktir.