Tekne Kiralama Şartları

Tekne Kiralama Şartları

Genel Bilgiler

Teknelerde biniş genellikle saat 10:00, Çıkış saat 19:30 olarak uygulanmaktadır.Özel durumlarda değişiklik gösterebilir.
Motoryatlarda rezervasyon koşulları her talebe göre özel olarak değerlendirilmektedir.
Günlük klima kullanımı (standart-lüks sınıf yatlarda) maksimum 4 saat ile 6 saat arasında değişmektedir.
Tüm yatların üçüncü şahıslara yönelik mali sorumluluk sigortası bulunmaktadır.
Yatlarda maksimum yolcu taşıma kapasitesi yatın tescil edilen yolcu kapasitesi ile sınırlıdır.Bu sayıya çocuklar da dahildir.
Yunan adaları rotasında tüm yolcuların geçerli pasaportu ve Avrupa Birliği üyesi olmayan yolcuların Schengen vizesi bulunması gerekmektedir.
Yunan Adaları ziyaretleri yatın yolcu kapasitesine bağlı olarak değişmektedir. Özel belgelere ve kapasiteye sahip bazı yatlarda kişi sayısı farklılık gösterebilir.
Bazı yatlarda Yunan Adaları rotasında fiyatlarda farklılık gösterebilmektedir.

%100 Para iade garantisi

Teknebudur.com prensipleri doğrultusunda yat isimleri yerine referans numaraları kullanmıştır. Tur başlangıcında farklı bir yat sunulması durumunda , Firmamız %100 para iadesini garanti eder

Özel yat kiralama ödeme detayları

Teknebudur.com bünyesinde “gulet,motoryat,yelkenli ve gezi teknesi” olarak deniz araçları bulunmaktadır. Fiyatlarımız %18 KDV hariç TL, EURO, USD üzerinden tahsil edilir. Kiralamak istediğiniz tekneyi belirlediğimizde; tur programı, menü seçenekleri ve havaalanı transferleri gibi detayları görüşüp karara bağladıktan sonra, tarafınıza Yat Kiralama Sözleşmesi gönderilecektir. Rezervasyon konfirmesi için toplam bedelim %50’ı kapora olarak ödenir. Konfirme fax veya e-mail yoluyla gerçekleşir. Kalan tutar misafirler tekneye binmeden hemen önce nakit olarak tahsil edilir
Motor yat ve Yelkenlilerde ise sözleşme imzalanması ve müteakip ön ödeme 1/2 konfirmasyonu sağlanır.

Fiyata Dahil Olanlar

Transitlog ve çıkış işlemleri.
Liman masrafları ve vergileri (Gidiş dönüş ve bir ekstra liman).
Palamar ücretleri.
Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı.(şnorkel takımları, balık oltaları gibi).
Mürettebat servisi.
Nevresim takımları
Kullanma suyu.
Günlük minimum 4 saat klima kullanımı (her yat için farklılık göstermektedir).
Dizel Yakıt
Yat sigortası (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz)

Fiyata Dahil Olmayanlar

Katma Değer Vergisi
Kumanya, yiyecek ve içecekler
Yabancı karasularındaki tüm liman vergileri ve palamar ücretleri.
Tur güzergahındaki ören yeri giriş ücretleri ve opsiyonel kara turları.
Opsiyonel su sporları.
Joker bot yakıt giderleri.
Mürettebat bahşişleri.
Havaalanı Transferi.
Tur güzergahındaki ören yeri giriş ücretleri ve opsiyonel kara turları

İptal Koşulları

Tekneye giriş tarihinden 60 gün ve öncesinde yapılan iptallerde, ödenmiş olan kaparo bedelinden toplam tur bedelinin % 20’si kesilerek kalan tutar tarafınıza iade edilir.
Tekneye giriş tarihinden önceki 59 ile 30 gün içerisinde yapılan iptallerde, ödenmiş olan kaparo bedelinden toplam tur bedelinin % 40‘ı kesilerek kalan tutar tarafınıza iade edilir.
Tekneye giriş tarihinden önceki 29 gün içerisinde yapılan iptallerde, tur bedelinin tamamı tahsil edilir.

Yükümlülüklerimiz

Teknebudur.com, belirlenmiş tur programları ve hizmetlerle ilgili tüm düzenlemeleri yerine getirmekle yükümlü olup hizmetin kalitesinden sorumludur.
Teknebudur.com, tur başlangıç tarihi ve tur bitiş tarihleri arasındaki süre için, kiralayana taahhüt ettiği tekneyi, personelini, varsa taahhüt ettiği kumanyayı, tekne yakıtını, tekne içinde bulunması gereken asgari donanımları kullanılır durumda hazırlamak zorundadır.
Teknebudur.com, elde olmayan nedenlerden dolayı teknede yaşanması muhtemel ve teknenin hareket etmesini engelleyecek şekilde meydana gelebilecek 48 saati aşabilecek arıza durumunda aynı konfor ve kalitede başka bir tekneyi kiralayana taahhüt eder.

Sigorta

Tüm tekneler geniş kapsamlı sigorta altındadır ve üçüncü şahısları da kapsamaktadır. Ancak dilerseniz daha geniş kapsamlı seyahat, sağlık, kaza, v.s. güvenceleri içeren sigortaları kişisel olarak yaptırabilirsiniz.

Bunlara da bakabilirsiniz:

Bunlara bakabilirsiniz:

Leave a Comment